GEDEON Sp. J. - Parzęczew

Współpraca z WIGE Consulting zakończona dwoma sukcesami dotyczyła projektów z RPO Woj. Łódzkie w 2011 roku w ramach działania 3.2 oraz 3.6. Projekty obecnie są w trakcie realizacji i rozliczania.

Od początku swojej działalności firma ukierunkowała się na produkcję różnego rodzaju dzianin ażurowych, potocznie nazywanych siatkami. Stała się jedną z pierwszych firm produkującą ten rodzaj dzianin, a po kilku latach pionierem i liderem tego produktu na polskim rynku. W roku 1994 firma otworzyła filię - dziewiarnię w Łodzi przy ul. Gdańskiej 47, co pozwoliło pięciokrotnie zwiększyć wydajność zakładu. Po śmierci Wiktora Lisowskiego (1996), w roku 1997 dziewiarnia została przeniesiona do macierzystego Parzęczewa, co miało na celu poprawę warunków pracy pracowników i lepszą organizację produkcji. W wyniku tych zmian produkcja wzrosła dwukrotnie. Był to też czas modernizacji parku maszynowego, wprowadzenia różnorodności wzornictwa i grubości przerabianych włókien. W roku 2000 przeprowadzono komputeryzację działu produkcji, co usprawniło przekazywanie informacji, uporządkowanie polityki magazynowej i przygotowało do wdrożenia systemu ISO 9001. Zakończenie wdrożenia nastąpiło w roku 2005. W tym okresie firma również utworzyła mały oddział wykańczalni poprawiając w ten sposób terminowość realizacji zamówień, co znacznie usprawniło i przyspieszyło obsługę klienta. Misją firmy od początku jej istnienia było dążenie do wyprodukowania towaru najwyższej klasy i spełnienie wymagań zamawiających, dlatego też szczególną wagę przywiązujemy do jakości stosowanego surowca i kontroli jakości naszych wyrobów gotowych.

Poszerzając stale asortyment, wprowadzając nowe wzornictwo i dostosowując ofertę do potrzeb klienta, Firma stała się wiodącym producentem siatek włókienniczych w Polsce. Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy maszyn dziewiarskich i nowych surowców stworzyli największą kolekcję siatek, które znalazły szerokie zastosowanie w naszym życiu codziennym.

Nasze siatki są powszechnie używane do strojów sportowych, spódnic, garniturów oraz innej odzieży. Są używane również do produkcji wózków dziecinnych, butów, plecaków, futerałów i innych wyrobów kaletniczych. Produkujemy również siatki techniczne do wzmacniania i zbrojenia węży gumowych, laminowania pianką, powlekania, pikowania, a także dla potrzeb tapicerskich. W swojej ofercie mamy też siatki bojowe o bardzo wysokiej wytrzymałości - dla wojska, policji i straży pożarnej. Spółka zajmuje się także projektowaniem i tworzeniem siatek indywidualnie dla każdego odbiorcy.

Produkuje również wyroby gotowe z własnych dzianin. Są to worki do prania, stroje przeciwowadowe dla wędkarzy, ogrodników i pracowników leśnych, a także stroje kamuflażowe dla myśliwych.

www.gedeon.pl